Yerin altı her zaman sizden bir şeyler saklar ve bunun açığa çıkması için bir takım doğal olaylar gerekir. Yerin altında her ne varsa onun bulunmak için doğru bir zamanı vardır. Ancak siz bu zamanı beklemek zorunda değilsiniz. Define arama için hemen bir dedektöre sahip olabilirsiniz. Bu dedektör gördüğü her metale sinyal vermez. Sadece değerli olanları size aktarır. Üstelik görüntüleme yeteneği ile 3d şekilde yerin altında yatan hazinlere ulaşabilirsiniz.

Ekranda yer altının görüntüsünün olması toprağa verilen sinyallerle ilgilidir ve bu sinyaller zemine çarparak döner ve görüntü meydana gelir. O nedenle dedektör kullanarak tüm saklanmışlıkları açığa çıkarabilirsiniz. Üç boyutlu görüntü hem tarihi eserlere ulaşmaya, hem altın arama işlemine, hem de jeofiziksel olayları açığa çıkarmanıza yol açar. Bu durumda size sadece dedektörü kullanmak ve verileri alarak analiz etmek kalır. Analizler ise Surfer ve Voxler programlarında yapılabilir.

About the author
Leave Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

clear formSubmit